רוכשים תריס גלילה חשמלי? דברים שחשוב לדעת...

בבואכם לרכוש תריס גלילה חשמלי עליכם לדעת מספר דברים:

 

הפעלה על ידי שלט או מתג בקיר - באפשרותכם לבחור באיזו דרך תשלטו על הפעלת תריס הגלילה. חשוב לדאוג בשלב הבניה להציב נקודת חשמל ליד כל תריס וכמו כן בבואכם לבחור יש לזכור כי לרוב לשלטים יש נטיה ללכת לאיבוד לכן אנו ממליצים לבחור בהפעלת התריס על ידי מתג בקיר. 

 

התאמה לבית חכם - נקודה חשובה נוספת היא האם ברצונכם לחבר את התריסים למערכת חשמל של בית חכם. במקרה כזה חשוב מאוד לעדכן את ייצרן האלומיניום ואת החברה אשר מתקינה את מערכת הבית החכם בכדי שמערת החשמל של התריסים תוכל לשתף פעולה עם מערכת הבית החכם.

 

חישינים - באפשרותכם להתקין חישנים רוח או מגע בתריסים החשמלים. חישנים רוח יסגרו את התריסים באופן אוטומטי כאשר הרוח בחוץ עולה אל מעבר לרמה שתגדירו למערכת כגבוהה. חישני מגע יעצרו את פעולת התריס כאשר התריס יזהה כי קיים גורם אשר מפריע לפעולתו הסדירה לרבות חפצים שהונחו בטעות או אפילו בני אדם.

 

חלון או דלת הנפתחים כלפי חוץ - במצב בו מתוכנן בביתכם חלון או דלת אשר עתידים להיפתח כלפי חוץ הבית ממולץ ביותר להתקין חיישן מגע אשר יעצור את פעולת התריס היורד במקרה בו תשכחו לסגור את החלון או הדלת.

 

בטחון - תריסי הגלילה החשמלים מספקים הגנה כנגד אייתני הטבע וכמו כן, ולא פחות חשוב, מפני פורצים וגנבים. תריסי הגלילה החשמלים, ובמיוחד אלו העשויים משלבים משוכים, מספקים הגנה מיירבית, תריסים מסוג אלו מקשיים ביותר על גנבים את הגישה לחלון או דלת הבית. לרוב פורצים מנסים להרים את תריס הגלילה כלפי מעלה, אולם הדבר קשה במיוחד כאשר התרים עשוי אלומיניום והינו בעל משקל רב המקשה על הפורץ. כמו כן קיימים בשוק מספר רב של אביזרים אשר מוסיפים לביטחון שהתריס מספק כגון מתאמים אשר נועלים את התריס ומותקנים בתוך הארגז של התריס ועוד רבים אשר נועלים את התריס בחלקו התחתון מתוך פנים הבית.
 

תקלות נפוצות בתריס גלילה חשמלי

 

תריס נופל - תריס הגלילה מחובר באמצעות רצועות או מתאמים מנירוסטה או פלסטיק לצינור אלומיניום (ואל) אשר עליו מתלפף התריס. בדרך כלל במקרה והתריס נופל בפתאומיות סימן כי המתאמים האמורים נקרעו או נשברו.

 

התריס לא נפתח או נסגר - קרוב לוודאי שקיימת בעיה במנוע התריס או במערכת החשמל שמחוברת למנוע.

 

התריס נפתח באיטיות או מייצר רעשים חשודים מאיזור המנוע - קיימת אפשרות כי המנוע אשר מותקן בתריס אינו מתאים למשקל הכבד של התריס וקרוב לוודאי יהיה עליכם להחליפו למנוע אשר מסוגל להרים משקל כבד יותר.

 

טיפ חשוב בנושא תקלות במנועים של תריסי הגלילה הוא כי באם קיימת תקלה במנוע, בדרך כלל קיימת אחריות למנוע וניתן להחליפו אצל הייצרן בחינם. תקופת האחריות למנועים לתריסי גלילה נעה בין שנתיים לחמש שנים בממוצע.

 

בכל התקלות האמורות לעיל אנו ממליצים להזמין בעל מקצוע אשר יבדוק את תריס הגלילה הפגום.